HELLAS TEAM in thailand 2023

Athloswebtv

Πέμπτη 26 Μαΐου 2016

ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΑΘΛΟΣ ΚΙΛΚΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΤΗΣ Ε.Ο.Π.Τ. ΣΤΑ ΣΤΥΛ ΤΟΥ KICK BOXING ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ

Στις 21-22/5/2016 Μάιου 2016  Σάββατο-Κυριακή πραγματοποιήθηκε στο κλειστό στάδιο των Σερρών το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα-Φεστιβάλ πολεμικών τεχνών της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πολεμικών Τεχνών (Ε.Ο.Π.Τ.) .Στο Πρωτάθλημα αυτό συμμετείχαν σύλλογοι από πολλές χώρες του εξωτερικού και της Ελλάδας με την συμμέτοχη του φίλαθλου κόσμου άλλα και των αθλητών να είναι πολύ μεγάλη 800 ατόμων .Οι συμμετοχές ήταν ικανοποιητικές και το επίπεδο των αγώνων πολύ υψηλό. Στο Πρωτάθλημα αυτό συμμετείχε και ο Αθλητικός Σύλλογος Άθλος Κιλκίς στα αγωνιστικά στυλ του kick boxing με τους παρακάτω αθλητές .
1.Σοφιανού Βαρβάρα κατηγορία γυναικών κιλά 80 στυλ low kick και Light Contact οπού κατέλαβε δυο  δεύτερες θέσεις και 2 αργυρά μετάλλια .
2.Παπαδόπουλος Χαράλαμπος στην κατηγορία ανδρών κιλά 75 στυλ low δεν αγωνιστικέ λόγο τραυματισμού.
3.Τουτουνιδης  Βασιλης     κατηγορία ανδρών κιλά - 75   στυλ Πυγμαχία οπού κατέλαβε την πρώτη θέση χρυσό μετάλλιο.
4.Δορδανα Ρένα κατηγορία βετεράνων γυναικών κιλά -68 στυλ low kick οπού κατέκτησε την πρώτη θέση χρυσό μετάλλιο.
5.Τριανταφυλλιδης Γιώργος κατηγορία ανδρών κιλά +90 στυλ Light Kick οπού κατέλαβε την δεύτερη θέση αργυρό μετάλλιο.

Μετά το πέρας των αγώνων ο Προπονητής του Συλλόγου Πουντζουκίδης Κων/νος δήλωσε: παρά την δύσκολη κατάσταση που βρεθήκαμε να πρέπει να είμαστε ταυτόχρονα και στο πρωτάθλημα tae kwon do στην Θεσσαλονίκη αλλα και στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα kick boxing της Ε.Ο.Π.Τ. στις Σέρρες καταφέραμε να ανταπεξέλθουμε καταφέρνοντας να αποσπάσουμε μετάλλια και στα δυο πρωταθλήματα .Είμαι ικανοποιημένος από την θέληση των αθλητών μου να αγωνιστούν γνωρίζοντας ότι μου ήταν αδύνατον να βρεθώ στηρίζοντας τους και στις δυο διοργανώσεις .Ευχαριστώ θερμά τους βοηθούς προπονητή Μουστακη Αναστάσιο και Κιριακλιδης  Θεμης/Φελιξ  για την πολύτιμη βοήθεια τους στις Σέρρες .Oλα κύλισαν ομαλά και η παρουσία του σωματείου μας σε δυο διοργανώσεις ταυτόχρονα αποδεικνύει ότι η θέληση πάντα ξεπερνά τα εμπόδια .Συγχαρητήρια στην Δορδανα Ρένα για την πρώτη εμφάνιση της ως διαιτητή στους αγώνες .Εύχομαι αυτό το νέο ξεκίνημα στον χώρο των πολεμικών τεχνών να της δώσει κίνητρο να συνεχίσει με περισσότερη όρεξη αυτό που πράττει τόσο καλά έως τώρα.